Home / Ostatní / Svou všestranností láká Chorvatsko k trávení dovolené mnoho lidí

Svou všestranností láká Chorvatsko k trávení dovolené mnoho lidí

Chorvatsko si v posledních letech získává na popularitě. A to z dobrého důvodu. Chorvatsko se pyšní ideálním klima s více než 2 500 hodinami slunce ročně, nádhernými kulturními městy, malebnými přístavy, ohromující přírodou a stovkami ostrovů. A pak jsme ani nezmínili chorvatské pobřeží: nejkrásnější v Evropě.

Úžasné pobřeží

Chorvatsko nemusí být první místo, na které si pomyslíte na slunnou dovolenou, a přesto je pobřeží úžasně krásné. Mnoho z nejkrásnějších měst je podél pobřeží, což zaručuje mnoho možností na výlety. Po dni stráveném v autě si můžete zaplavat v křišťálově čisté vodě. Pokud dáváte přednost něčemu aktivnějšímu, Jaderské moře je ideální pro potápění, windsurfing nebo kite surfing. Počasí v Chorvatsku přeje mnoha různým aktivitám i odpočinku na oblázkových plážích.

Fascinující kultura a města

Jakmile přijedete do Chorvatska, pocítíte bohatou historii země. Ocitnete se mezi starodávnými ruinami, budovami a hrady. V Rijece můžete vyšplhat po 550 schodech na hrad Trsat. A můžete navštívit nejzachovalejší římský palác na světě ve Splitu. Zadar a Dubrovník jsou známé svými krásnými historickými centry měst. Staré centrum Dubrovníku je dokonce jedním ze světového dědictví UNESCO. Nejlevnější dovolená bohatá na zážitky je v Chorvatsku.

Více než 1200 ostrovů

Kromě úžasného chorvatského pobřeží má země přes 1 200 ostrovů. Některé nejsou větší než skála, ale mnoho z nich stojí za návštěvu. Každý ostrov má svůj vlastní charakter: milovníci přírody tak často chodí na Plavnik, Susac nebo Kornati. A Lošinj je známý pro pozorování delfínů. Tip: Pronajměte si vodní skútr, loď nebo katamarán v pobřežním městě a navštivte ostrovy u pobřeží.

Na webu ubytovanivchorvatsku.cz si zajistěte ideální ubytování a v cestě do Chorvatska za zážitky vám již nic nebrání.