Home / Doporučujeme / Nejčastější cestovatelské chyby v Chorvatsku

Nejčastější cestovatelské chyby v Chorvatsku

Chorvatsko patří mezi nejvíc navštěvované země k trávení dovolené mezi Čechy. Není proto divu, že kdo v Chorvatsku nebyl, jistě zná několik lidí, kteří ano. A jejich historky a zkušenosti s touto krásnou zemí mohou být někdy protichůdné. Internet mnohdy moc nepomůže, a proto se někdy stane, že si svou dovolenou naplánujete špatně a jste zklamaní. Zájezd Chorvatsko nabízí pro nenáročné i ty nejnáročnější cestovatele. Jakých chyb se turisté nejčastěji dopouští?

Ubytování v Chorvatsku má skvělou úroveň

Úroveň ubytování v Chorvatsku je vysoká. Od pětihvězdičkových hotelů po skromné penziony apartmány se můžete spolehnout na čisté, klimatizované pokoje a přátelské hostitele. Přesto je třeba mít na paměti několik zvláštností, zejména pro návštěvníky s problémy s mobilitou. Ubytování v soukromí je jistě atraktivní možností po celém pobřeží, ale mějte na paměti, že váš krásný apartmán bude v budově bez výtahu. Dobrou zprávou je, že většina budov nebude dosahovat výše než dvě nebo tři podlaží, a pokud je to předem upozorněno, majitelé vám obvykle pomohou do schodů se zavazadly. Všechny typy ubytování si zajistíte na webu ubytovanivchorvatsku.cz, kde komunikujete přímo s pronajímatelem nebo majitelem objektu. Apartmány Chorvatsko má v mnoha podobách.

Zbytečné utrácení

Chorvatsko je výhodné zejména mimo sezónu, kdy si můžete užít luxusní dovolenou za malé peníze. Dovolená levně je hlavním lákadlem Chorvatska. Jako každá země, kde je vysoká frekvence turistů, je i Chorvatsko domovem různých podvodníčků, kteří se snaží na turistech obohatit.

Dubrovník je minovým polem triků a pastí. Nejprve se vyhněte jakékoli restauraci, kde vás venku prosí propagátoři, abyste vstoupili. Existuje několik fantastických dubrovnických restaurací, ale mnoho dalších, které jsou zklamáním a předražené, zejména v přeplněných bočních ulicích. Jezte tam, kde jedí místní, což by bylo asi co nejdále od Starého Města.

Dobře si také rozmyslete, zda zaplatíte za pěší výlet. V Záhřebu má turistická kancelář zdarma ilustrované brožury s podrobnými pěšími výlety. Ve Splitu jsou po celém městě plakáty vysvětlující památky. Staré město Dubrovníku je snadno dostupné pěšky. Při prohlídce Hry o trůny nemusíte následovat davy, když se můžete vydat na vlastní prohlídku Hrou o trůny s vlastním průvodcem v Dubrovníku.