Home / Doporučujeme / Cestovní pojištění je nutné i pro eurovíkendy

Cestovní pojištění je nutné i pro eurovíkendy

Cestování patří k největším lidským zálibám a je většinou jedno, zda jde o dlouhodobý pobyt ve formě dovolené u moře či na horách, nebo chcete vyrazit jen na pár dní. Také tzv. eurovíkendy jsou stále oblíbenější, protože přináší spoustu nových zážitků během krátké doby. Na takové pobyty je pak možné vyrazit i vícekrát do roka. Stejně, jako vám na cestách nesmí v kufru chybět lékárnička, nemělo by tam scházet ani sjednat platné cestovní pojištění, které se vztahuje na úhradu lékařské péče a případně i na další výdaje.

Neznalost neomlouvá a lékařské výdaje jsou drahé

Ani krátkodobé pobyty se tedy neobejdou bez povinnosti pojištění. To musíte mít sjednané i na jednodenní výlet do ciziny. Není sice povinné ze zákona, ale vystavujete se bez něj riziku, že v případě vzniku škodné událostí budete muset zaplatit všechny lékařské výlohy popřípadě i způsobené škody na majetku. To mohou být i milionové částky a jistě si takový dáreček netoužíte přivézt z několikadenního zážitkového pobytu v zahraničí. Řešením je pojištění na cesty do zahraničí a jeho formy připojištění, které mohou vaši bezpečnost na dovolené ještě víc zkvalitnit.

Rozhodně také nevyrážejte jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Proč se ani to nevyplatí? Čtěte zde.

Vyberte si z mnoha forem cestovního pojištění

Eurovíkendy umožňují poznat z dané země to nejlepší. Existují tak propojené cesty, které vás provedou několika zeměmi za velmi krátký čas. Třeba během deseti dnů tak můžete poznat až pět zemí. A to je už samo o sobě dostatečným adrenalinem. Na takto intenzivní dovolené může snadno dojít ke ztrátě zavazadel, úrazu, onemocnění nebo poškození hotelového vybavení. Ne pro všechno však základní cestovní pojištění stačí. Je pak vhodné mít sjednáno i pojištění odpovědnosti.

Cestovní připojištění je atraktivní formou pojistné ochrany

Předem si nejspíš všechno naplánovat nelze, ale pokud počítáte dopřed s extrémními aktivitami v zahraničí, měli byste se proti nim raději připojistit. Například potápění nebo horolezectví stejně jako adrenalinové sporty všeho druhu, potřebují i další připojištění nemluvě o úrazovém pojištění, které proplatí i případnou hospitalizaci.

Online cestovní pojištění přináší přehlednou nabídku všech pojistných produktů na jednom místě. Můžete si tak z pohodlí domova snadno udělat přehled o tom, co můžete ve svůj prospěch využít.