Home / Doporučujeme / Zdolejte Lysou horu pokaždé jinak

Zdolejte Lysou horu pokaždé jinak

Proč se lidé sjíždí do Beskyd? Proč se sem vydávají na výlety nebo proč obětují dovolenou u moře, aby byli v Beskydech déle? Odpověď je prostá. Beskydy jsou zkrátka nádherná přírodní oblast, která je oblíbená u stále více Čechů, ale i zahraničních turistů. V současné době každý den potkáte desítky turistů, kteří se vydávají do Beskyd za nejatraktivnějším cílem, a sice za Lysou horou, která se tyčí nad krásnými Moravskoslezskými Beskydami.

I když Beskydy skrývají mnoho krásných přírodních útvarů, Lysá hora je přece jen největší lákadlo, které láká turisty z celého Česka i ze zahraničí. Nemůžeme se tomu divit, Lysá hora nabízí nádherný pohled ze zcela jiné perspektivy na celé krásné Beskydy. Navíc se jedná o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, což znamená, že lidé touží zdolat tento atraktivní vrchol, aby si ho mohli zapsat do svého seznamu pokořených vrcholů.

Pokud Beskydy navštívíte jednou, budete je navštěvovat pravidelně. Důvod je takový, že Beskydy jsou tak krásné, že je za jeden či dva víkendy nepoznáte celé. Navíc na Lysou horu se dá dostat pokaždé jinak.

Vyzkoušejte pokaždé jinou trasu

Na Lysou horu se dá dostat skutečně pokaždé jinak. Na tento moravskoslezský vrchol vede několik tras, vyzkoušet můžete jakoukoli, začněte však nejméně náročnou trasou, pokud nejste fyzicky zdatní či pokud vaše fyzička pokulhává. K nejoblíbenějším trasám patří jednoznačně Bezručův výplaz, což je trasa, kterou chodil sám básník Petr Bezruč.

Na Lysou horu se však můžete dostat nejen pěšky, ale také třeba na kole nebo na koloběžce. Využít můžete i půjčovaných elektrokol, které půjčí v Rekreačním centru Sepetná.

A kde se můžu ubytovat?

Rekreační centrum Sepetná je také oblíbené míto k ubytování. Vybírat si můžete z několika možností ubytování, oslní vás spíše bungalovy nebo klasický hotel či penzion?