Home / Evropa / Za poznáním do Skotska

Za poznáním do Skotska

Přemýšlíte kam na dovolenou a jezdit k moři už Vás omrzelo? Co tak vyměnit polehávání u vody za objevování nádherné přírody třeba ve Skotsku?

Skotsko – země kiltů a krásné přírody

Co se Vám jako první vybaví, když se řekne Skotsko? Mnoho lidí hned myslí na vynikající zlatavou whiskey či na skota, hrajícího na dudy a nosícího klasický skotský kilt. Ano, tohle je část z hlavní „kulturní vybavenosti“ Skotska. Nicméně, tahle země nám toho může nabídnout o moc více – a to hlavně její krásnou krajinu a přírodu, která je také posetá mnoha hrady, které mají bohatou historii a architekturu. Tohle a ještě mnohem vice – to je Skotsko.

Se skoty máme dokonce společný i náš keltský původ a tím pádem můžeme najít i jistou shodu v povahových rysech. Skotové jsou známí pro jejich pohostinnost, kreativitu a smysl pro humor. Jsou to ale i velcí patrioti, kteří se starají o přírodu a své okolí a tím pádem jsou také vyznavači šetrného cestování, například tím, že využívají elektrická auta, aby nezatěžovali okolí výfukovými párami.

Spousta turistů do Skotska cestují „na vlastní pěst“. Je to vlastně už takový druh sportu, kdy si, převážně mladí lidé zvolí jako dopravu autostop a jejich cestovní dobrodružství tak začíná už před tím, než vůbec opustí hranice naší země.

A právě pro takové „nezávislé“ cestovatele Skotsko naprosto ideální, jelikož je na ně plně připraveno. Můžete se zde ubytovat v mnoha levných hostelech či ubytovnách určených právě pro ně, a pokud potřebujete poradit, kam se vydat za krásou této země, každý Vám tu rád a ochotně poradí, protože jim záleží na tom, aby se u nich turisté cítili pohodlně a spokojeně.

Hlavním městem Skotska je Edinburgh, který musíte bezpodmínečně navštívit, pokud o návštěvě Skotska uvažujete. Najdete zde totiž vše, co si jen můžete představit. Má své historické jádro, ale také kulturní a romantické zázemí pro páry, ale i kulturní vyžití pro mladé. Najdete zde opravdu vše.

Nicméně, na samém severu Skotska můžete najít jeden z nejznámějších ostrovů Eynhallow, který je opleten mnoha mýty a pověrami, které stojí za to poznat, pokud Vás mystično přitahuje. Tak se vydejte na výlet a užijte si chvíle mimo všední realitu.