Home / Doporučujeme / Za lyžovačkou do Alp

Za lyžovačkou do Alp

Nastává čas, kdy je třeba pomalu vytáhnout lyže ze sklepa, připravit na novou zimní sezónu a hurá na lyžovačku! Sám nebo s rodinou – určitě si to užijete.

Kam letos na lyže?

Nastává zimní sezóna a všichni milovníci sněhu se už jistě nemohou dočkat, až vyrazí na lyže, běžky či snowboard – prostě až si vyrazí na hory, aby si toho sněhu po roce zase pořádně užili. Většina má určitě své oblíbené lyžařské středisko, ale co tak zkusit něco jiného a vyrazit do nového lyžařského střediska a získat nové zážitky? Nebo se snad rozhodujete, tak vyrazit s rodinou na pořádnou lyžovačku? Přinášíme Vám tři neoblíbenější lyžařská střediska, která nám jsou vcelku dostupná, jsou totiž všechny v Alpách.

  • Čtyři údolí

V tomhle švýcarském areálu je k nalezení celkem 330 tratí. Jedná se o nejoblíbenější středisko freeriderů Evropy. Nicméně je samozřejmě i vhodné pro rodiny s dětmi. Pokud jste se rozhodli si dovolenou užít a nehledět na peníze, najdete přímo v areálu luxusní hotely i chaty, skvělé restaurace i butiky. Vybere si zde určitě každý. Pokud si ale nemůžete luxusní hotel dovolit, i pro Vás je na opačné straně oblasti ubytovací komplex Thyon 2000.

  • Chamomix

Jedná se o jedno z nejbližších francouzských lyžařských areálů, jehož dominantou je hora Aiguille de Midi s nadmořskou výškou 3 842 m. Z Chamomix přímo na Aiguille di Midi vede druhá nejvyšší lanovka v celých Alpách. Je zde rozvinuta horolezecká tradice a dokonce se zde v roce 1924 konaly první olympijské hry.

  • Sv. Mořic

Je známo, že švýcarský Sv. Mořic je jen pro bohaté – ale to už je dlouhou dobu jen fáma. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi. Těžko vybrat ze všech sjezdovek tu nejlepší. Přímo ze Sv. Mořice vedou dvě lanovky do areálu Corviglia – Piz Nair – Marguns, kde se nachází až 80 km tratí. Většina tratí má označení červená a černá. Nejdelší sjezdovka měří dlouhých 7 km.

Každopádně nesmíte zapomenout na jednu z nejdůležitějších věcí – pořádnou výbavu, bez které se pořádné lyžování určitě neobejde.