Home / Doporučujeme / Využijte fotopasti k ochraně majetku

Využijte fotopasti k ochraně majetku

Už jste zajisté četli nějaké články o tom, jak fotopasti pomohly zachytit snímky různých ohrožených druhů zvířat, třeba rysů, vlků nebo medvědů. Fotopasti jsou oblíbeným nástrojem, který umožní přírodovědcům sledovat zvířata ve volné přírodě. Ještě větší využití mají však pro ochranu majetku. Nachází se na pozemku stále většího množství lidí a pokud jste si jich u nikoho nevšimli, je to jednoduše tím, že jsou tato zařízení dokonale maskovaná.

Umístěte fotopast na strom

Fotopasti patří na strom. Pokud máte na svém pozemku strom, můžete na něj umístit fotopast tak, aby snímala důležitou část pozemku, třeba váš dům. Zatímco většina kamer snímá v kuse, fotopasti jsou jiné, ty snímají jen tehdy, když zaznamenají tepelný pohyb, pomáhá jim v tom citlivé PIR čidlo. Když je pohyb zaznamenán, fotopast Bunaty vetřelce ve zlomku sekundy vyfotí nebo nahraje na video. Fotopasti fungují díky nočnímu přísvitu i v nočních hodinách. Nastavíte si, kdy má být fotopast aktivní a pořízené snímky můžete prohlížet na těle fotopasti nebo třeba na počítači. K dispozici jsou i fotopasti Bunaty, které mají GSM modul, takové fotopasti vám pořízené snímky okamžitě zasílají na telefon nebo a email.

Mít na zahradě fotopast znamená mnohem větší pocit bezpečí. Jestliže máte velký pozemek, můžete mít fotopastí více. Už nemusíte jen doufat, že je v okolí vašeho domu bezpečno, budete si tím 100% jistí, protože kdyby k vám někdo vtrhl, fotopast to zjistí. Fotopasti nejso drahé, jejich ceny šly za poslední roky tak výrazně dolů, že jsou cenově dostupné prakticky pro všechny. Zajistěte si i vy kvalitní fotopast, která vám dodá pocit bezpečí a budete mít konečně přehled, co se na vašem pozemku děje, když jste pryč nebo spíte.