Home / Ostatní / Sháníte pokoj k pronájmu a nevíte, jak na to?

Sháníte pokoj k pronájmu a nevíte, jak na to?

Jste singl a sháníte pokoj v bytě či domě, kde budete mít soukromí? Mezi sháněním pokoje a bytu nebo domu k pronájmu je značný rozdíl. Jen málokterá realitní kancelář má ve své nabídce pokoje určené k dlouhodobému nebo krátkodobému pronájmu. Jejich nabídka je primárně určena pro prodej nebo pronájmy celých bytů nebo domů.

Upřednostňujte jednání s majitelem

Když objevíte pokoje k pronájmu je vždy lepší jednat s majitelem domu či bytu. Není neobvyké, že spolubydlící pronajímá pokoj nelegálně a majitel o jeho počínaní vůbec neví.

Nastavte si svůj rozpočet a potřeby

Protože hledáte pouze pokoj, je zcela zřejmé, že váš rozpočet je omezený. Měli byste znát své cenové limity, než začnete volat pronajímatelům a účastnit se prohlídek.

Nejprve si spočítejte přesnou částku, kterou budete připraveni měsíčně utratit za své nájemné.
To vám pomůže odfiltrovat drahé pronájmy, které by mohly příliš tvrdě zasáhnout váš rozpočet. Měli byste to udělat před zahájením vyhledávání. Jinak si všimnete luxusních pronájmů, zamilujete se do něj a bude vám líto, že si je nemůžete pronajmout.

Nezapomeňte také pracovat na seznamu vašich potřeb. Vezměte si kus papíru a napište si, co od své místnosti vyžadujete.

Nezapomeňte, že umístění je vždy jednou z nejdůležitějších věcí. Zejména dojíždění do práce je důležitým faktorem.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je vybavení, které by dům měl mít. Na webu rentroom.com objevíte nabídku pokojů, které plní požadavky i těch nejvíce náročných podnájemníků.

S vybavením nebo bez?

Dobrý způsob, jak ušetřit peníze, je najít již zařízený pokoj. Samozřejmě, pokud máte vlastní nábytek, bude to pro vás mnohem snazší.

Svůj výběr pokoje neuspěchejte a prohlédněte si i jiné možnosti. Neberte první pokoj, který vás zaujme.

Pamatujte, že spolubydlení je zejména o kompromisech. Hned na počátku si spolubydlícím určete jasná pravidla a předejdete tak zbytečným nešvarům.