Home / Zajímavosti / Potápění: kdo jednou zkusí, nechce jinak

Potápění: kdo jednou zkusí, nechce jinak

Léto je už na svém sklonku, a přestože se už někteří těší na to, až se konečně ochladí a pobyt venku se stane příjemnějším, vodomilci a milovníci moře se ještě snaží urvat poslední dny pro sebe k trávení dovolené. Většinou se nejedná o dny bezduchého lenošení na pláži, ale o dny, které jsou nabity vodními sporty a energií.

Mezi vrcholné zážitky koupací sezóny patří rekreační a profesionální potápění. Jde o zážitek, který podněcuje všechny smysly a je vysoce návykový, Kdo jednou zkusí, nechce jinak a pod vodní hladinu se vrací opakovaně. Podvodní svět je plný krás a zejména v oblasti výskytu korálů jde o obdivuhodnou podívanou.

Potápění je návykové

Aby se potápění stalo prožitkem bez stínu pochybnosti a obav z nebezpečí, je potřeba dodržet všechny bezpečnostní pokyny, technické postupy, svěřit se do rukou profesionálů a dobře se pojistit. Pojištění potápěčů je jedním z předpokladů kvalitního ponoru. Kvalitní kouč, který člověka do tajů z potápění zasvětí, ho bude vyžadovat.

V rámci adrenalinových sportů je potápění do hloubky do 40 metrů za dvojnásobek základní sazby. Za ponor do hloubky nad 40 metrů, či sestup v obtížných podmínkách si klient připlatí čtyřnásobek základní sazby. V obou případech se počítá i s pobytem v hyperbarické komoře.

Odpovědné riziko

Připojištění na potápění do hloubky 40 metrů se řadí mezi připojištění rizikových sportů. Tato služba je přizpůsobena milovníkům extrému, kteří ale vědí, co je odpovědnost a že bezpečnost je vždy na prvním místě. Orientační cenu za pojistnou ochranu lze spočítat v on-line kalkulátoru.

Pokud patříte mezi ty šťastlivce, pro které ještě léto nekončí, užívejte každého dne, kdy bude ještě přát počasí a slunce zahřeje svými paprsky. Vyrazte za svými sny a nenechte si je nikým překazit. Pocit z vlastního uspokojení a objevení skrytých mořských krás za to rozhodně stojí.