Home / Ostatní / Jak pečovat o pohorky? Je to jednodušší, než si myslíte

Jak pečovat o pohorky? Je to jednodušší, než si myslíte

Péče o pohorky se v zásadě neliší od péče o klasické boty. I přesto existuje několik specifik, na které byste si měli dát pozor. A my vás na ně upozorníme.

Pohorky patří mezi to nejlepší, na co se můžete spolehnout při vaší výpravě do přírody. Jedná se o pevnou obuv, která vás ochrání před výkyvy počasí, vlhkostí a dalšími nepříjemnostmi. Pokud se o ni nebudete starat, brzy vám vypoví službu. Naštěstí jsme tu ale my, abychom vám poradili, jak o ně správně pečovat.

Jak pečovat o pohorky?

Nejen impregnace na semišovou obuv pomůže vaším pohokám k tomu, aby mnohem lépe sloužily. Výhody impregnace totiž poznáte ihned, jakmile ji poprvé vyzkoušíte. Už při první procházce uvidíte, že boty lépe odpuzují vodu. Pohorky jsou tak ještě odolnější vůči vodě a neztrácí ani svoji prodyšnost. Použitím správných přípravků navíc dobře přiživíte kůži a zpomalíte její stárnutí. Díky tomu zvýšíte i životnost vašich bot.

Na trhu naleznete celou řadu přípravků. Velice oblíbená je nano impregnace na boty na bázi vosku. Ochrana je sice spolehlivá, ale počítejte s tím, že se bota lehce vyhladí a kůže ztmavne. Koupí kondicionéru taktéž neuděláte krok vedle. Mějte ale na paměti, že vám nezajistí impregnaci. Kůži totiž pouze dodá potřebné „živiny“ a prodlouží její životnost.

Jednoduše a rychle

Impregnace na vodní bázi je oproti voskovému přípravku jednodušší na aplikaci. Snadno se nanáší na povrch a zajišťuje podobnou ochranu. Nevydrží ale moc dlouho. Proto si dávejte pozor na to, abyste impregnaci pravidelně obměňovali. Především v zimě, kdy na ní bude kladen velký nápor v podobě soli a tajícího sněhu.

Nejjednodušším způsobem jsou ale univerzální spreje. Kvalitní nano impregnace na tenisky a outdoorovou obuv dokáže poskytnout kvalitní a dlouhotrvající film, který bude chránit botu a vaše chodidlo před promoknutím a ulpíváním nečistot. Vysokou účinnost mají především spreje na bázi křemíkových mikročástic, které dokážou vytvořit mezi botou a vnějším světem doslova neprostupnou hradbu.