Home / Doporučujeme / Olomoucký kraj láká nejen na tvarůžky

Olomoucký kraj láká nejen na tvarůžky

Území Olomouckého kraje se rozkládá ve střední a severozápadní oblasti Moravy, částečně zasahuje i do Českého Slezska. Turisty láká nejen na celou řadu historických památek, ale také na přírodní krásy, kterými se mohou kochat především díky nejvyššímu moravskému pohoří Hrubý Jeseník s nejvyšší horou Praděd, které se na jeho území nacházejí.

Možnosti ubytování

Pokud hledáte klidné místo, kde přenocovat nebo se ubytovat na delší dobu, využijte možnost, jež nabízí ubytovna Loštice. Loštice se nacházejí v okrese Šumperk a svým návštěvníkům nabízejí nejen Muzeum olomouckých tvarůžků a Tvarůžkovou cukrárnu, ale také příjemné ubytování v novostavbě, jež slouží jako ubytovna. Stavba byla zkolaudována na jaře 2019 a ubytovat se zde můžete 24 hodin denně, 7 dní v týdnu ve 30 dvoulůžkových pokojích, jež jsou umístěny ve dvou samostatných patrech.

Pokoje jsou vybaveny lednicí, stolkem se židlemi, skříněmi na zamykání, sušákem na prádlo a samozřejmostí je ložní povlečení.

V každém z pater naleznete kuchyňku se základním příslušenstvím, mezi něž patří varná deska, dřez, varná konvice, mikrovlnná trouba a pračka. Součástí každého patra je i společné sociální zázemí.

Celý areál nabízí WI-FI připojení zdarma a využít můžete i automat na kávu a další horké nápoje, který je v ubytovně k dispozici.

Pokud přijedete vlastním automobilem, zaparkovat lze na parkovišti, které se nachází přímo před ubytovnou. Podrobnější informace o cenách naleznete na portálu ubytovnalostice.cz.

Další možností je ubytování Mohelnice. I Mohelnice nabízí svým návštěvníkům nejen ubytování, ale i celou řadu zajímavostí. Patří mezi ně Městské muzeum, v němž si můžete prohlédnout historické zajímavosti regionu. Velkým lákadlem je i hrad Bouzov, který se rozkládá poblíž Mohelnice. Můžete si zde prohlédnout zachovalé zařízení hradu.