Home / Doporučujeme / Nejste v práci spokojeni? Zkuste si najít jinou

Nejste v práci spokojeni? Zkuste si najít jinou

Občas určitě každý z nás zatoužil po nové a lepší práci, ale většina z nás ji nehledá. Důvody k tomu jsou různé. V dnešní době je však zcela běžné, že, především mladí lidé, sledují trh práce a hledají lukrativní nabídky. Práci mění z důvodu lepšího platového ohodnocení. Lákadlem je i celá řada bonusů, které někteří zaměstnavatelé nabízejí. Patří mezi ně dovolená navíc, služební automobil i pro soukromé účely, služební telefon, stravenky nebo příspěvek na stravování, přípsěvky na dovolenou nebo kulturní aktivity, starší generace uvítá příspěvek na penzijní spoření, mladší generace dá přednost příspěvku na sportovní aktivity.

Kde a jak hledat práci a na co se zaměřit?

Díky rozšířené a snadné dostupnosti je ideální hledat práci pomocí internetu. Existuje celá řada pracovních portálů, na nichž je nabídka práce Olomouc poměrně široká. Patří mezi ně i hitprace.cz. Pokud vám chybí čas na hledání nové pracovní pozice, postačí se zaregistrovat a nechat si na vámi zadanou e-mailovou adresu zasílat aktuální nabídky volných pracovních míst. Můžete si nechat zasílat všechny nabídky nebo si můžete vybrat, jaké nabídky vás zajímají. Filtrovat můžete buďto podle regionů nebo podle nabídky konkrétních pracovních pozic. Pokud se objeví pro vás zajímavá nabídka práce Ostrava, buďte na ni připraveni. Je potřeba ihned zareagovat a to tak, že zašlete životopis a motivační dopis.

Při sepisování životopisu mějte na paměti, že je potřeba do něj zaznamenat základní osobní údaje, po nich následuje vzdělání a pracovní zkušenosti, které zajímají personalisty nejvíce. Zde je potřeba podrobně vypsat všechny pracovní pozice, na kterých jste doposud pracovali. Nezapomeňte poznamenat i další pracovní zkušenosti a dovednosti, které můžete potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout.

Motivační dopis by měl obsahovat důvody, pro které checet na dané pozici pracovat. Zdůrazněte zde vaše předpoklady a silné stránky, jež mohou být pro danou pozici výhodou.