Home / Doporučujeme / Navštivte nejznámější sportovní a rekreační středisko, které vám nabídne zábavu během celého roku

Navštivte nejznámější sportovní a rekreační středisko, které vám nabídne zábavu během celého roku

Harrachov se nachází v západní části Krkonoš, kousek od Polských hranic a je poměrně dobře dostupný autem i vlakem.

Jedno z oblíbených středisek má co nabídnout v zimních i letních měsících. Známý je především díky konání světového poháru ve skoku na lyžích na Mamutím můstku.

V zimních měsících nabízí Ski areál Harrachov na Čertově hoře sjezdovky všech typů obtížností, skokanské můstky ale i běžecké tratě.

Ski areál Harrachov

Díky modernímu zasněžovacímu systému si můžete sníh užívat až 5 měsíců v roce. Na své si přijdou i milovníci snowboardu, jsou pro ně k dispozici všechny sjezdovky a lanové dráhy. Samozřejmostí je dětská lyžařská škola vedená profesionálními instruktory a taky půjčovna lyžařského nebo snowboardového vybavení a také servis.

Na Čertovou horu Vás vyvezou dvě čtyřsedačkové lanové dráhy. Třetí lanovka Můstky, slouží pouze k přepravě techniků a skokanů v době konání závodů ve skocích na lyžích.

Během slunečních letních dní máte na Čertově hoře možnost zažít jedinečnou vyhlídku. Z výšky 1 020 metrů nad mořem budete mít doslova na dlani panorama Krkonoš, Jizerských hor a části Polska. Vyhlídka je vzdálená z výstupní stanice lanové dráhy přibližně 130 metrů a je vybavená přístupovou rampou.

Pokud máte rádi adrenalin a nebojíte se výšek, vyzkoušejte bungee jumping ze 36 metrů vysoké televizní věže u lanové dráhy na Čertovu horu nebo se svezte na terénní čtyřkolce.

Zajímavosti v okolí

Po celý rok máte možnost vyzkoušet si v HappyWorldu Harrachov bobovou dráhu o délce 1 000 metrů se zatáčkami a třemi tunely. Díky kvalitnímu osvětlení se na dvoubobu můžete projet navíc i po setmění. Máte doma staré boty a nevíte co s nimi? Vezměte je s sebou a pověste na první český strom „botovník“, získáte tak jízdu na bobové dráze zdarma.

Pokud nejste zastánci adrenalinu, vydejte se s dětmi na Včelí naučnou stezku. Během naučné cesty se společně seznámíte se životem včelstva, seznámíte se rostlinami typickými pro Krkonoše a třeba na jedné ze zastávek uvidíte našeho nejstaršího pstruha Pepu.

Celá trasa je navíc lemována včelími úly, takže můžete včely pozorovat při jejich práci. Na konci trasy nebo na včelnici stanoviště 4 si můžete med dokonce zakoupit.

Při návštěvě Harrachova nevynechejte návštěvu sklárny a minipivovaru Novosad&syn. Během prohlídky se seznámíte s prací sklářů a brusičů. Součástí areálu sklárny je i muzeum skla, které mapuje více jak třicetiletou historii sklářské výroby s téměř 5 000 exponáty.

Při zakoupení vstupenky automaticky získáte slevu na některý ze skleněných výrobků, který si můžete po exkurzi zakoupit ve zdejší prodejně.

Tip na ubytování:

Vyzkoušejte Hotel Pytloun****, který nabízí kvalitní ubytování s výhledem na Čertovu horu nebo Parkhotel Harrachov s dětským koutkem, kreslírnou a venkovní trampolínou.