Home / Ostatní / Kam do exotiky na Silvestr

Kam do exotiky na Silvestr

Už se vám omrzely oslavy příchodu nového roku v tuzemsku? Nebaví vás mrznout, do nekonečna se prolévat horkými nápoji, soukat se do několika vrstev oblečení a přijímat jednu návštěvu za druhou? Pokud chcete změnu, jste tu správně. V tomto článku vám přiblížíme několik exotických destinací, kde na přelomu roku panuje příjemné, mnohdy dokonce tropické počasí a můžete zde zažít nevšední zážitky na celý život.

Mexiko

Mexiko je největším státem střední Ameriky a nejenom díky své rozloze toho má hodně co nabídnout. Pro oslavy Silvestra bude nejvhodnější vybrat některé z větších měst, kde najdete potřebné zázemí a služby. Jako ideální místo se tak nabízí poloostrov Yucatán, kde se nachází známá metropole Cancún. Odpočinout si po bujarých oslavách můžete na bělostných plážích v této oblasti a pokud načerpáte dostatek sil, vydejte se také poznávat krásy Mayské civilizace.

Teplota vzduchu: 25 až 28 °C

Teplota vody: 25 °C

Kuba

A ve střední Americe ještě chvilku zůstaneme. Další luxusní destinací pro oslavy nového roku může být i karibská Kuba. Snoubí se tu atmosféra pohnuté historie s temperamentem místních afroamerických obyvatel, barevná architektura, energické hudební a taneční rytmy, skvostné jídlo. Po pány může být navíc silným lákadlem kubánský rum a doutníky. Dámy jistě ocení nádherné pláže a přepychově čistým mořem. Vydejte se na severní pobřeží, buď do věhlasné Havany, nebo do oblíbené plážové destinace v okolí města Varadero.

Teplota vzduchu: 28 až 30 °C

Teplota vody: 27 °C

Seychely

Pokud si chcete užít Silvestr spíše v klidu a soukromí, mohlo by vás zaujmout souostroví Seychely, které se nachází uprostřed Indického oceánu. Snoubí se tu nádherná a člověkem nedotčená příroda, skvostné pláže s bílým pískem často formované do malých zátočin, azurové moře a v neposlední řadě atypická fauna a flóra. Mezi oblíbené aktivity na Seychelách patří potápění. Jako nejlepší lokalitu můžeme doporučit ostrov Praslin. Je zde mnohem méně turistů než na hlavním ostrově Mahé, bohatý podmořský život, rozlehlý národní park a dechberoucí pláže. Zde si užijete opravdové exotické dovolené.

Teplota vzduchu: 27 až 31 °C

Teplota vody: 25 °C

Keňa

Divočina, bělostné pláže a luxus. Ačkoliv tyto tři slova běžně úplně nejdou k sobě, jsou to nejlepší výrazy, kterými lze dovolenou v africké Keni charakterizovat. Můžete se vydat na poznávání safari, užívat si slunění na pláži, které případně snadno vyměníte za potápění či šnorchlování, a nechat se rozmazlovat ve skvěle vybavených resortech. To vše je ideální zažít právě na přelomu roku, kdy je v Keni hlavní sezóna. Vydejte se na jih od města Mombasa, kde si užijete to nejlepší koupání. Kdo z vašich přátel už oslavil Silvestr v keňské divočině? Buďte první nebo je vezměte s sebou!

Teplota vzduchu: 30 až 33 °C

Teplota vody: 28 °C

Thajsko

Navzdory tomu, že se jedná o několik let zažitou klasiku, jsme se rozhodli, že Thajsko na tomto pomyslném seznamu nejlepších exotických destinací pro oslavu Silvestru nemůže chybět. Přírodní krásy národních parků, buddhistické památky a opomenout nemůžeme samozřejmě ani fascinující pobřeží. Koupání je zde jedno z nejlepších na světě, čemuž ovšem bohužel odpovídá také větší množství turistů. Každý si však najde to své ideální místo, kde bude oslava Silvestru nezapomenutelná. Můžeme doporučit pevninskou oblast Pattaya, a to zejména pokud holdujete bujarým oslavám. Pokud dáváte přednost většímu klidu a chcete být blíže přírodě, vydejte se na Koh Phi Phi nebo Koh Lantu.

Teplota vzduchu: 29 až 32 °C

Teplota vody: 27 °C