Home / Doporučujeme / Hotová jídla do batohu

Hotová jídla do batohu

Hodí se na každou túru. Do přírody, na spaní pod širákem nebo jako rychlovka při pobytu v horské chatě. Dávno neplatí, že by kempaři museli být o klasickém točeňáku a paštice. Také je dávno pasé nekvalitní složení hotových jídel. Jasně, na trhu jich najdete celou řadu, ale rozhodně ne u nás na webu Gastroklubu. Sáhněte po oblíbeném vepřovém guláši GUT&GÜNSTIG, klasické játrovce od HAMÉ (ona i ta paštika, co si budeme…), Trenčanském párku s fazolí nebo instantní hráškové polévce do hrnečku, s houstičkami. Výběr je široký a chutě ještě pestřejší.

Musí být hotová jídla nekvalitní?

Co myslíte, musí? Pojďme se na jejich složení a kvalitu podívat blíž. Jak známo, poptávka určuje nabídku. Dnenší cestovatelé už nemají zájem o nekvalitní hotová jídla, naopak je zajímá složení, původ surovin, trvanlivost a výživová hodnota, která musí být vzhledem k značným nárokům na tělo vysoká. Hotová jídla se hodí při kempování, několika denních pochodech se zátěží na zádech nebo přechodu hor. Ale zdaleka ne pouze to.

Hotovky se hodí také pro dny plné práce a nedostatku času na sebe nebo vaření pro rodinu. Řadu z nich navíc stačí pouze ohřát v mikrovlnné troubě – díky jejich dlouhé trvanlivosti jich můžete mít v práci zásobu.

Zdravá strava nemusí být tofu

Mnozí jsou stále přesvědčeni, že je zdravá strava převážně o tofu a zelenině. Stačí, aby maso pocházelo z kvalitního chovu, použité tuky byly dostatečně zdravé a voila, máme tu zdravé hotové jídlo, jako když mávne. Starejte se nejen o své vlastní tělo ale buďte příkladem také svému okolí a svým dětem. Děti se učí napodobováním od rodičů – jednou budete vy i oni sami rádi, že od vás okoukaly ty správné návyky. Dejte jim ten nejlepší základ do života, jaký můžete. Tím je láska k sobě sama a schopnost o své tělo správně pečovat.

Zdravé jídlo navíc není pouze o surovinách, ale také o pravidelné stravě, žádném hladovění a poslouchání těla a jeho cyklů. Zajímá vás k některému produktu více informací? Kontaktujte nás a na vše se zeptejte. S výběrem vám může pomoci také náš on-line nákupní rádce.