Home / Ostatní / Doklady pohromadě aneb pořiďte si na ně pouzdra!

Doklady pohromadě aneb pořiďte si na ně pouzdra!

Máte ve své peněžence dokladů víc než dost? Minimálně je to občanský průkaz, kartička zdravotní pojišťovny, většina má také u sebe řidičský průkaz. Někdo má u sebe také průkaz očkovací a k tomu další kartičky, které jsou důležité – počínaje různými slevovými a věrnostními kartičkami, čísla účtů a konče stravenkovými bonusy a podobně. Snad v každém obchodě dostanete kartičku, stanete se jejich zákazníkem a při nákupech sbíráte body a dostáváte nejrůznější slevy a různé bonusy. Když je těchto kartiček spolu s doklady nadmíru, pak už peněženka nejde pořádně zapnout, je zbytečně těžká a neforemná.

Doklady světem vládnou

Asi málokdo si umí představit situaci, že by u sebe nenosil základní doklady jako občanský průkaz nebo zdravotní kartičku. Nikdy nevíte, kdy některý z dokladů budete potřebovat a při střetu s policií hrozí za nenošení občanky minimálně pokuta. Situaci je možno vyřešit jednoduše za pomoci pouzdra na doklady. Do něj uložíte všechny doklady, kartičky, důležité informace, které potřebujete mít neustále u sebe. Peněžence tak podstatně odlehčíte, nebude tolik těžká a tím pádem se nezničí tak rychle. A v případě potřeby vytáhnete pouzdro z kabelky, batohu, kapsy a podobně. V případě, že ztratíte peněženku nebo vám ji někdo odcizí, nemusíte řešit nepříjemné a zdlouhavé vyřizování nových dokladů.

Jaké pouzdro vybrat?

K dispozici je široká škála jednotlivých pouzder na doklady, takže si můžete vybírat takové kousky, které se vám zalíbí nebo takové, které korespondují s peněženkou či taškou. Jednotlivá pouzdra mají několik přihrádek kam je možno ukládat nejen doklady, ale také věrnostní kartičky, čísla účtů, platební karty, pracovní karty a mnoho a mnoho dalšího. Pořídit můžete například kožená pouzdra, která však už dnes nejsou jen v klasické černé, maximálně hnědé barvě. Můžete vybírat barevnější kousky, přesně podle vašeho vkusu.