Home / Ostatní / Budeme tuto zimu lyžovat hlavně v Česku?

Budeme tuto zimu lyžovat hlavně v Česku?

Asi každý, kdo vyloženě nežije v jeskyni, ví, co se v posledních měsících děje. Covid-19 všem výrazně ztrpčuje život, nejvíce však dopadá na vášnivé cestovatele a i na ty, kteří si v zimním období rádi vyjedou do zahraničí zalyžovat. Co když to nebude vůbec možné? Má cenu riskovat a jezdit do Rakouska, nebo do Itálie na hory? Samozřejmě nikdo z nás neví, jaká bude situace třeba za dva měsíce, kdy už bude lyžařská sezóna v plném proudu. Máte-li obavy plánovat v této nejisté době příliš dopředu, nabízí se varianta vynechat letos zahraničí a vyrazit do některého z kvalitních tuzemských lyžařských středisek.

Kam na tuzemské hory

Příjemné lyžování a skvělé služby vám nabídne Špindlerův Mlýn. Kromě notoricky známých sjezdovek Svatý Petr a Medvědín můžete navštívit také Stoh, Davidovy Boudy nebo Labskou. Jste-li začátečníci či mírně pokročilí, určitě oceníte také Horní Mísečky. Většina tratí je renovovaná, skvěle udržovaná, obsluhovaná moderními lanovkami a vleky.

Pokud máte blíž do Krušných hor, vyzkoušejte středisko Klínovec, které patří mezi nejoblíbenější u nás. Poté, co byl propojen se sousedním Neklidem, nabízí Klínovec více než 30 km sjezdovek. Navíc nabízí společný skipas i s německým Oberwiesenthalem. Máte-li s sebou začínající děti, nabídne vám Klínovec velký cvičný areál Pod Zámečkem.

Ti, kteří se zamilovali do Jizerských hor, nejčastěji využívají lyžařský areál Tanvaldský Špičák. Sjezdovky všech obtížností obsluhované 4sedačkami, snowpark, tratě pro běžkaře i možnost na jeden skipas vyzkoušet Bedřichov a Severák lákají každoročně české i zahraniční lyžaře na Tanvaldský Špičák.

Ještě před pár lety byl areál Dolní Morava jen málo známý. V posledních letech se však dočkal mnohých rozšíření a modernizace a nyní je z něj celoroční pobytový resort, který láká turisty na udržované sjezdovky všech obtížností, překážkové tratě i dětský výukový park. Nesmíme samozřejmě zapomenout ani na obří vyhlídku Stezka v oblacích, která nabízí atraktivní výhledy v každém ročním období.

Najděte si i vy to nejpříjemnější lyžařské středisko, nevyrážejte však naslepo. Abyste se vyvarovali nepříjemných překvapení, oblevy nebo špatného počasí, informujte se vždy předem na aktuální stav sněhové pokrývky a počasí. Veškeré informace naleznete přehledně a pravidelně aktualizované on-line.