Home / Doporučujeme / Bezpečí na prvním místě – reflexní vesty jsou tím pravým!

Bezpečí na prvním místě – reflexní vesty jsou tím pravým!

Bezpečí je věcí, která by měla být u všech na prvním místě. Snažíte se myslet na sebe a na to, jak přecházet cestu, pořádně se rozhlédnout, nechodit do míst, která působí nebezpečně. Podobné jednání učíte odmalička své vlastní děti, snažíte se jim vštípit, jak se chovat při přechodu přes cestu, čeho se držet, když děti půjdou brzy ráno, za šera nebo za tmy, po nepřehledném silničním úseku. Můžete zajistit a zabezpečit, že děti půjdou víc vidět? Případně, když se stane nehoda, aby všichni řidiči viděli, že se okolo pohybujete?

Povinná kontrola před každou větší jízdou

Před každou dovolenou doplňuji lékárničku a pečlivě vše kontroluji. Jednou se mi totiž stalo, že v Chorvatsku zjistili, že je něco špatně a hned pokuta. Od té doby dodržuji předpisy, kontroluji, co všechno musím v autě mít. U nás stačí například jedna reflexní vesta, pro řidiče a zbytek ji mít nemusí. Když jedeme do Německa, musím s sebou vozit vesty pro všechny v autě. Nevěděl jsem moc, kde jí koupit, takže jsem, do vyhledávače zadal reflexní vesta auto a bylo. Našel jsem firmu Altima, která disponuje spoustou typů, a mohl jsem tedy vybrat takové, které se mi líbili. Zní to zvláštně?“ usmívá se Radovan.

Mám dvě děti a ty automaticky chtěly s králíčkem, medvídkem, prostě s různými potisky. A tak jsem jim jejich přání vyhověl a pořídil ty s potiskem. Přeci jen, budou je nosit mnohem raději. Doma se to setkalo pochopitelně s nadšením, nosí je občas i do školky a na hřiště. Reflexní vesta do auta se tedy pořídila pro mě i manželku, aby bylo všechno kompletní. Naše cestování do Německa a dalších zemí, kde toto pravidlo platí, tak je jednou pro vždy vyřešeno. Ty naše jsou permanentně v autě, dětem je občas musíte vytáhnout, protože to jinak nejde“ směje se Radovan.